Технічне забезпечення

Робочі місця і обладнання для участі в заочній олімпіаді надає навчальний заклад, від якого реєструються команди.

Вимоги до апаратного та програмного забезпечення:

  1. Використовується тільки програмне середовище Arduino IDE, починаючи з версій 1.0.5 і вище.
  2. Для виконання всіх завдань необхідні:

2.1. Arduino UNO і Arduino MEGA (в завданнях буде обумовлено тип модуля)

2.2. Датчики:

2.2.1. Температури DS18B20

2.2.2. Вологості і температури DHT22 (допускається DHT11)

2.2.3. Тиску і температури BMP180

2.3. Індикатор LCD 1602 (контролер HD44780)

2.4. Ethernet Shield на основі контролера ENC28J60

2.5. Три світлодіода для емуляції роботи віддаленого обладнання з підключенням до виводів мікроконтролера через резистор (~ 1 кОм)

2.6. Bluetooth пристрій HC-05.

2.7. Андроїд пристрій (планшет, смартфон). Програма для нього може бути написана в будь-якому середовищі розробки. Потрібно підготувати тільки завантажувальний файл, який пересилається по e-mail. Наприклад, простим і ефективним варіантом може бути використання програмного середовища App Inventor 2.

При виконанні завдань необхідно чітко дотримуватися умов, (наприклад, використовувати тільки те обладнання та програмне забезпечення, яке зазначено в завданні). Якщо обладнання немає, то завдання не виконується і воно не зараховується. Завдання можуть мати різний ступінь складності, що визначає кількість залікових балів за вірне рішення.

Рішення завдань по мірі їх виконання пересилаються на електронну пошту kksmkhnu@gmail.com. Це може бути текст програми, схема з'єднань і завантажувальний файл для Андроїд-пристрою. Схема з'єднань може бути виконана довільно від руки і переслана її фотографія. При отриманні готового рішення комісією в середовищі Arduino IDE компілюється текст програми, на стенді робляться підключення за надісланою схемою і перевіряється працездатність. Якщо система працює, то виставляється то кількість балів, яку вказано в отриманому завданні.

 

Приклад завдання середньої складності.

 

Створити web - server на Arduino UNO для управління через Інтернет трьома світлодіодами та отримання даних з датчика температури DS18B20 з використанням GET запиту. Використовувати Arduino IDE 1.0.5‑r2 і бібліотеки etherShield, ETHER_28J60 для роботи з Ethernet Shield на основі ENC28J60.

 інтерфейс

Елементарний Web-інтерфейс, який повинен бути реалізований при вирішенні завдання.

 

Приклад вирішення цього завдання в середовищі Arduino на мікроконтролері ATmega128L (***не на контролері ATmega328p, наявному в Arduino UNO) можна переглянути за посиланням http://webstm32.sytes.net/web_4.htm. Зверніть увагу, що SRAM ATmega128L в два рази більший, ніж у ATmega328p (Arduino UNO). Для розміщення тексту, який відображається на web-сторінці, може не вистачити пам'яті SRAM ATmega328p і програма повинна бути модифікована так, щоб використовувалася наявна пам'ять програм.

 

Технічне забезпечення можна завантажити за наступним посиланям:

/media/3-%D0%A2%D0%B5%D1%85%20%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF.doc