Курси по створенню пристроїв на Ардуіно для школярів 9-11 класів

Автор: Мясіщев Олександр Анатолійович

Дата публікації: 12 жовтня 2018 р. 20:27:24 GMT / Категорія: Головний розділ

Курси по створенню пристроїв на Ардуіно для школярів 9-11 класів

Кафедра кібербезпеки, комп'ютерних систем і мереж оголошує набір на курси школярів 9-11 класів. Мета - ознайомити зі створенням сучасних систем управління пристроями і отриманні даних з датчиків за допомогою мікроконтролерів. На заняттях розглядаються підключення пристроїв до контролера Ардуіно, програмування Ардуіно на C / C ++ (Wiring), програмування Андроїд пристроїв (Смартфон) в середовищі візуальної розробки додатків app inventor для управління Ардуіно. На заключному занятті школярі знайомляться з прошивкою і налаштуванням мікроконтролера для керування польотом квадрокоптера. Розглядаються конфігуратор LibrePilot, CleanFlight. Виконується установка відеосистеми для польотів в режимі FPV. Контактний тел. 067 973 55 81(Мясищев Александр Анатольевич)

На заняттях будуть розглянуті наступні завдання:

  1. Середовище програмування Arduino IDE. Контролери Ардуіно. Мова програмування Wiring. Написати програму для управління світлодіодом за допомогою Ардуіно.

  1. Зібрати і запрограмувати пристрій на Ардуіно, яке виконує роль термометра з датчиком температури DS18B20. Вивід температури проводиться на LCD індикатор.

  1. Зібрати і запрограмувати пристрій на Ардуіно, яке на LCD індикатор виводить температуру поза приміщенням, в приміщенні і вологість повітря в приміщенні. Використовуються датчики температури DS18B20 і вологості DHT22

  1. Зібрати і запрограмувати пристрій на Ардуіно, яке на LCD індикатор виводить температуру в приміщенні, атмосферний тиск і наближену висоту над рівнем моря. Використовується датчик тиску і температури BMP180.

  1. Зібрати на Arduino і запрограмувати настільну метеостанцію, яка на LCD індикатор виводить температуру всередині приміщення (датчик bmp180), температуру поза приміщенням (датчик DS18B20), атмосферний тиск (датчик bmp180) і вологість повітря (датчик DHT22).

  1. Зібрати на Arduino UNO і запрограмувати настільну метеостанцію, яка на LCD індикатор виводить температуру всередині приміщення (bmp180), температуру поза приміщенням (DS18B20), атмосферний тиск (bmp180) і вологість повітря (DHT22). Цей пристрій повинен взаємодіяти зі смартфоном на Андроїд через bluetooth і по командам зі смартфона передавати на нього інформацію про погоду і управляти релейним модулем (двома світлодіодами) для включення і виключення електро пристроїв. Програма повинна вміти зчитувати стан світлодіодів (включені вони чи ні). Інтерфейс програми для смартфона показаний на малюнку.

  1. Прошивка і настройка польотного контролера CC3D за допомогою програм LiberPilot (CleanFlight) для управління квадрокоптером. Етапи складання квадрокоптера на рамі F450. Установка відеосистеми на квадрокоптер для польоту в режимі FPV. Ознайомлення з управлінням квадрокоптера.